Тотнъм продължава да следва Лестър, Хари Кейн не спира с головете (видео)

Тотнъм отново се доближи на пет точки зад лидера Лестър, след като "шпорите" надиграха с 3:0 Борнемут на "Уайт Харт Лейн". И този път над всички в селекцията на Маурисио Почетино бе Хари Кейн, който отбеляза два гола (1' и 16') и изработи третия, реализиран от Кристиан Ериксен (52'). Английският национал вече има 21 гола в Премиър лийг от началото на сезона.

Голмайсторът на лондончани откри след само 43 секунди игра. Юго Лорис намери с дълго подаване Кайл Уокър, който центрира отдясно, а Кейн засече на далечната греда. 15 минути след това английският национал удвои. Вимер разсече халфовата линия на Борнемут с остър пас към Али, който продължи към Кейн. Последният стреля с левия крак покрай Боруц за 2:0. В 39-ата минута гол на Деле Али бе отменен заради засада.

В 52-ата минута резултатът стана класически. Кейн шутира от около 25 метра, Боруц изби, но топката стигна до Ериксен, който отблизо я прати във вратата. След този гол домакините понамалиха темпото и до края нямаше повече попадения.

Тотнъм вече има 61 точки, а в следващия кръг "шпорите" гостуват на Ливърпул. Борнемут е 13-и.