Хамбургер отново се доближава до зоната на изпадащите

Отборът на Хофенхайм спечели с 3:1 гостуването си на Хамбургер ШФ в среща от 27-ия кръг на Бундеслигата. Андрей Крамарич (20 - дузпа), Себастиан Руди (23) и Едуардо Варгас (67) реализираха за гостите, а за Шпорт Ферайн Аарон Хънт вкара от дузпа в 30-ата минута. С успеха Хофе е в баражната зона само заради по-лоша голова разлика от 15-ия Аугсбург. Тимът на Бруно Лабадия пък е все по-близо до зоната на изпадащите - само на четири точки от баражната позиция, въпреки че на зимната пауза беше в горната половина на таблицата.

Началото на двубоя беше вихрено, като до петата минута бяха създадени цели четири голови положения. Михаел Грегорич стреля много близо до гредата още в първата минута. В третата Иво Иличевич загуби равновесие при овладяването на топката сам срещу вратаря Оливер Бауман. При ответната акция Андрей Крамарич стреля много технично от 16 метра, прехвърляйки фино вратаря Рене Адлер и насочвайки топката към горния далечен ъгъл. Германският страж успя лекичко да отбие топката, която срещна напречната греда. При добавката Марк Ут не успя да преодолее Адлер.

При последвалия корнер Тобиас Щробъл беше изпуснат да стреля отблизо с глава, ала не уцели вратата. В 20-ата минута страничният рефер много спорно пусна играта да продължи и Кевин Фоланд беше повален от Адлер - дузпа. Главният съдия реши да извади само жълт картон на вратаря. Крамарич беше точен от бялата точка - 0:1. В 23-ата минута Хофе вкара втори гол, след като съдията Кнут Кирхер отсъди двоен фал за връщане към вратаря. Кевин Фоланд намери непокрития далечен ъгъл и удвои преднината на своите. В 29-ата реферът назначи съмнителна дузпа за домакините, тъй като не стана съвсем ясно дали Павел Кадерабек играе с ръка в наказателното поле. Аарън Хънт реализира много спокойно от бялата точка - 1:2.

Втората част започна с домакински натиск. В 60-ата минута Бауман направи майсторско спасяване, запазвайки аванса на гостите. Грегорич стреля от шест метра, а стражът за частица от секунда успя да се премести от едната до другата греда, за да парира. В 67-ата Хофе нанесе нов тежък удар в тила на съперника: Едуардо Варгас не срещна трудности с Емир Спахич и стреля през неговия крак, матирайки Адлер - 1:3. Домакините търсеха гола, а гостите разчитаха на контратаки. Така в 84-ата минута малко не достигна на Ут да вкара четвърти гол във вратата на Адлер.

Така след като в предните няколко сезона Хамбургер се бореше със зъби и нокти за оцеляване, след няколко кръга не е изключено отново да се включи в борбата за спасение.

Снимки: Getty Images/Guliver