Съдбата поднесе незаслужен подарък на Шалке (видео)

Шалке 04 измести Борусия (Мьонхенгладбах) от 4-ото място в Бундеслигата след измъчена победа с 2:1. "Кралскосините" извадиха голям късмет в мач, който трябваше да загубят с разлика. Единственото великолепните изяви на вратаря Ралф Феерман и неумението на гостите да реализират от чисти положения спасиха Шалке от разгром. Гредите също помогнаха на два пъти на тима от Гелзенкирхен, който на всичкото отгоре отбеляза и двата си гола с помощта на рикошети.

Срещата беше важна и за двата тима в борбата им за място в топ 4 и класиране в Шампионската лига. Бившият бранител на Лудогорец Жуниор Кайсара не игра за Шалке заради натрупани жълти картони. Неговото място зае Саша Рийтер.

Гостите от Мьонхенгладбах доминираха от самото начало и на два пъти Рафаел пропусна да открие резултата. Торган Азар също можеше да се разпише, но първо стреля слабо в ръцете на Феерман, а после от наказателното поле прати топката високо в аут. В 24-ата минута коварен рикошет можеше да доведе до гол в полза на Шалке, но Ян Зомер внимаваше и изби в корнер.
Домакините изцяло се бяха прибрали в половината си и почти не атакуваха. В 29-ата минута Фабиан Джонсън стреля неточно, а в 34-ата Феерман изби шут на Рафаел. Малко след това двата тима си размениха по едно положение, като първо Зомер се справи със силен удар на Макс Майер, а след това Феерман отрази изстрел на Ларс Щиндъл.

Най-сериозният пропуск на гостите дойде в самия край на полувремето, когато Щиндъл остана непокрит на далечната греда и засече топката, но вездесъщият Феерман отново спаси.

След почивката съотношението на силите не се промени, но Шалке щастливо поведе в 59-ата минута. Младата звезда Льорой Сане проби отляво и центрирането му доведе до двоен рикошет, след който Мартин Хинтерегер си отбеляза автогол. Малко по-късно Макс Майер вдигна победоносно ръце, но попадението му беше отменено заарди засада.
В 63-ата минута Махмуд Дахуд уцели гредата, но Борусия продължи да притиска съперника си. Смените на треньора Андре Шуберт внесоха още повече острота в атаките на "жребчетата" и в 79-ата минута те най-после ликуваха. Включилият се в предни позиции защитник Андреас Кристенсен получи пас от Щиндъл и хладнокръвно изравни. Гостите обаче не знаеха, че най-лошото предстои. Шалке рядко минаваше центъра, но въпреки това изтръгна победата с щастлив гол на Леон Горетцка. Халфът шутира малко пред наказателното поле, топката срещна тялото на Гранит Джака, след това се отклони и от гредата, за да се оплете в мрежата.

Въпреки тоталния малшанс, Борусия можеше да си тръгне поне с точка, но в добавеното време Феерман по невероятен начин изби удар на Кристенсен, а после гредата за втори път попречи на гостите.