Бой и арести преди дербито във Варна - на живо преди сблъсъка между Черно море и ЦСКА - София с Никола Дърпатов

България загуби и последния си шанс за Евро 2016 по хандбал

Българският национален отбор по хандбал за жени беше елиминиран от квалификациите за европейското първенство в Швеция, след като загуби с 27:39 (12:19) като гост на Австрия в мач от група 3. Българките са последни в потока, а австрийките имат две точки по-малко от лидерите в генералното класиране Холандия и Испания.

Българският тим загуби от същия съперник с 20:33 и в сряда, а вторият мач не се различаваше много от първия. Двубоят в западния австрийски град Брегенц изглеждаше приключил още след изминаването на 14-ата минута, когато Кристина Логфин даде аванс от 10:4 за домакините, но българките успяха да се върнат в мача. Те намалиха пасива си на шест гола след полувремето, но нова серия от голове даде аванс на австрийките при 29:19 и те не изпуснаха инициативата.

Беате Шефнехт вкара 8 гола за домакините, но тя не беше най-резултатна в мача. Лора Сарандева се разписа девет пъти за националния тим на България, който беше елиминиран от турнира два мача преди края.

Българките ще играят срещу Холандия и Испания в началото на месец юни.