Борнемут с трета поредна победа след гонитба със Суонзи (видео)

Борнемут постигна трета поредна победа в Премиър лийг, след като победи с 3:2 Суонзи у дома в един изключително открит двубой. "Черешките" вземаха аванс с голове на Макс Градел (37') и Джошуа Кинг (50'), но и в двата случая гостите сравнително бързо успяваха да изравняват чрез Моду Бароу (39') и Гилфи Сигурдсон (62'). В крайна сметка Стийв Куук донесе трите точки на Борнемут 12 минути преди края.

В 14-ата минута Андрю Сърман изпълни добре пряк свободен удар, след който топката срещна гредата. Макс Градел все пак отри резултата девет минути преди почивката. Адам Смит центрира отдясно, Фабиански изби в краката на Градел, който завърши по перфектен начин. Само две минути след това обаче Моду Бароу изравни с първия си гол за "лебедите". Той получи от Лирой Фер и стреля много прецизно в далечния ъгъл, с което стана първият гамбиец, разписал се в Премиър лийг.

След почивката Борнемут отново излезе напред в резултата. Авторът на първия гол Макс Градел този път асистира на Джошуа Кинг, който прати топката до близката греда за 2:1. В 62-ата минута Гилфи Сигурдсон получи от Бароу, пое добре и стреля в горния ъгъл, изравнявайки отново резултата. Това бе седми гол в последните 11 мача за  исландеца. Единствено Серхио Агуеро има повече попадения в Премиър лийг през 2016-а.

В 78-ата минута "черешките" поведоха за трети път. Този път герой за домакините бе Стийв Куук, който засече с глава центриране от корнер на Мат Ричи. Точно преди тази ситуация Боруц спаси много опасен удар на Палоски и така постави началото на контраатаката, която завърши с ъгловия удар, след който падна победният гол за Борнемут.

"Черешките" заемат 13-о място във временното класиране, като са вече на 13 точки над зоната на изпадащите, докато Суонзи е 16-и.