Сесил Каратанчева спаси 3 мачбола, но отпадна в Индиън Уелс

Втората ни ракета Сесил Каратанчева отпадна в първия кръг на квалификациите за силния турнир по тенис на твърди кортове в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 6,844 милиона долара. Българката загуби от поставената под номер 13 в пресявките Александра Саснович (Беларус) с 5:7, 4:6 за 90 минути.

Саснович поведе с пробив за 3:1, но Каратанчева взе подаването на съперничката си още в следващия гейм. Тенисистката от Беларус отново дръпна в резултата, след като направи нов пробив в 12-ия гейм.

Във втората част 21-годишната Саснович игра силно и взе аванс от 5:1. Каратанчева обаче спаси три мачбола и направи пробив. След това българката спечели още два поредни гейма, но загуби подаването си в десетия гейм, а с това и мача.

26-годишната Каратанчева все пак заработи 1825 долара и 2 точки за световната ранглиста, в която заема 128-ото място.