Патрик Виейра дебютира с победа в МЛС

Бившият френски национал Патрик Виейра дебютира с победа като треньор в МЛС. Воденият от него тим на Ню Йорк Сити се наложи над Чикаго с 4:3 в зрелищен двубой с много голове. Резултатът в двубоя беше открит още в десетата минута от Томас Макнамара в полза на Ню Йорк Сити.

Чикаго изравни девет минути по-късно, но Тони Тейлър и Кири Шелтън отново дадоха аванс за водения от Виейра тим преди почивката. Малко след почивката резултатът отново беше намален, но в 63-ата Микс Дискеруд отново върна аванса от два гола. В 72-ата от дузпа Дейвид Аккам намали и до края Чикаго упражни сериозен натиск, но не успя да изравни. Франк Лампард пропусна мача за Ню Йорк Сити поради контузия. Давид Вийя и Андреа Пирло обаче изиграха цял мач.