Десет от Ливърпул с драматичен обрат срещу Кристъл Палас (видео)

Отборът на Ливърпул осъществи много драматичен обрат при гостуването си на Кристъл Палас, за да спечели с 2:1 на "Селхърст Парк", въпреки че бе останал с човек по-малко в момент, в който изоставаха в резултата. Възпитаниците на Юрген Клоп грабнаха трите точки след точно изпълнение на дузпа от страна на Кристиан Бентеке в 96-ата минута. Самият белгийски таран бе съборен от Джо Ледли в пеналтерията и след това застана зад топката, за да отбележи победния гол за отбора си с техничен лек удар.

Преди това Ледли бе дал аванс на "орлите" в 48-ата минута с удар от границата на наказателното поле след продължително разбъркване пред вратата на Симон Миньоле последвало изпълнение на корнер от страна на домакините. След малко повече от час игра Джеймс Милнър остави гостите с човек по-малко на терена, изкарвайки си червен картон след два жълти и така не се виждаше как мърсисайдци могат да вземат нещо от този мач.

В този момент обаче домакините на практика сами върнаха съперника си в мача. Вратарят Алекс МакКарти подари гол на Ливърпул, подхлъзвайки се при опит да изрита върната към него топка, което позволи на Роберто Фирмино да се озове сам срещу него и да прати топката в мрежата. Това попадение върна самочувствието на гостите, които преди това изглеждаха съкрушени от развитието на срещата до този момент.

Появилият се като резерва Кристиан Бентеке не успя да вкара от няколко метра след изпълнение на корнер, а Алберто Морено разтресе гредата на Кристъл Палас с мощен удар от над 25 метра. Така ремито изглеждаше неизбежно, когато в 94-ата минута Кристиан Бентеке бе съборен в наказателното поле, а след това сам вкара последвалата дузпа, за да донесе трите точки на гостите.

Победата е трета поредна за Ливърпул в шампионата, което доближава мърсисайдци до европейските квоти и дори бленуваната Шампионска лига. "Червените" от "Анфийлд" са с актив от 44 точки и седма позиция в класирането като имат и мач в аванс пред петия Уест Хам, който е с две точки повече. Кристъл Палас пък продължава да не познава вкуса на победата през 2016 година, като това е десети пореден мач без победа за тима на Алън Пардю. С третата си загуба в последните четири мача лондончани все повече започват да гледат зад гърба си в класирането на Висшата лига, като разликата им с опасната зона остава девет точки, но те са отборът в най-слаба форма в долната половина от таблицата.