"Стад Велодрoм" забрави какво е победа - Марсилия записа антирекорд

Отборът на Олимпик Марсилия изигра пореден разочароващ мач като домакин в Лига 1. Марсилци не успяха да победят Тулуза в двубой от 29-ия кръг на френския шампионат, с което мачовете без победа на "Стад Велодорм" в първенството за играчите на Мичел станаха 12, което е най-дългата подобна серия в историята на клуба. Последният успех като домакин през този сезон бе на далечния 13 септември срещу Бастия с 4:1.

Днес марсилци дори трябва да са доволни, че стигнаха до точката, след като гостите бяха по-опасният тим през по-голямата част на мача. "Виолетовите" откриха резултата в 55-ата минута с попадение на Висам Бен Йедер след пас на Етиен Дидо. В 74-ата обаче Сомалия си отбеляза автогол след удар на Стивън Флетчър.

Така Марсилия остава на 13-а позиция с 37 точки, което вече започва да предизвиква сериозно недоволство сред феновете на тима. Тулуза пък остава в зоната на изпадащите с 23 точки и спасението изглежда все по-трудна задача.