Барса и Меси с нова голова забава (видео + галерия)

Отборът на Барселона записа 11-а поредна победа в Ла Лига и общо 36-и последователен мач без загуба след категоричен успех с 4:0 при гостуването на Ейбар в среща от 28-ия кръг на испанското първенство. Лионел Меси беше истински господар на "Ипуруа", отличавайки се с два гола (42 и 75 - дузпа) и страхотни действия като плеймейкър. Лео стана първият футболист, който бележи 20 и повече попадения в Примера дивисион в осми пореден сезон. Мунир Ел Хадади (8) и Луис Суарес (84) също се присъединиха към празника с точни изстрели в мрежата.

Ейбар - Барселона В отсъствието на Неймар като трети нападател до Меси и Суарес действаше Мунир. Арда Туран влезе на мястото на капитана Андрес Иниеста. Жерард Пике и Хавиер Масчерано оформиха централната защитна двойка.

Ейбар - Барселона Каталунците съумяха да вкарат ранен гол. В осмата минута Меси намери Суарес в наказателното поле, уругваецът пусна успореден на голлинията пас и връхлитащият Мунир реализира на метър от празната врата - 0:1. В десетата повратливостта на Лучо му донесе ново голово положение, като номер 9 шутира над гредата.

Ейбар - Барселона Баските отговориха с добра възможност пред Иван Рамис в 12-ата, който стреля малко над гредата с глава. В 15-ата Лео отново влезе в ролята на организатор и хвърли прекрасно подаване към Арда Туран в наказателното поле, турчинът се опита да върне назад към аржентинеца, но не се получи. Тимът на Хосе Луис Мендилибар опитваше висока преса, с която "лос кулес" се измъкваха без особени затруднения.

Ейбар - Барселона В 23-ата "десетката" на Барса намери Жорди Алба в наказателното поле: пасът на бека беше блокиран. В 32-ата Лео отново вкара нужната идея в нападението на гостите, извеждайки брилянтно Мунир. Младият нападател не успя да подаде точно към свободния на празна врата Суарес. Минута по-късно Гонсало Ескаланте беше забравен от защитата и стреля от въздуха към далечния ъгъл на Клаудио Браво - на метър от гредата в аут.

Ейбар - Барселона В 40-ата високата преса на Ейбар затрудни Барса, топката беше отнета, а Серхио Бускетс беше много близо до автогол след коварно насочена топка. Изтеглянето на домакините в половината на каталунците отвори солидно пространство за Лионел Меси. Така в 42-ата минута Лео финтира трима защитници, реши да играе индивидуално и сякаш с лекота отбеляза с първия си удар в мача. Аржентинецът търкулна топката ниско по диагонала и матира Асиер Риесго - 0:2.

Ейбар - Барселона След почивката барселонци умишлено намалиха темпото. В 52-ата минута страничният съдия спря страхотен извеждащ пас на Меси към Суарес с много спорна засада. В 55-ата двамата южноамерикански нападатели комбинираха, а Лео не стигна до удар заради добро заставане на защитник. Домакините нерядко залагаха на висока преса, ала тя не даваше особен резултат и момчетата от "Камп Ноу" се справяха с изнасянето на топката с къси подавания.

Ейбар - Барселона В 71-ата Меси стреля от далечен фал - Риесго имаше време да се придвижи и да улови. В 75-ата минута Лео финтира с многобройни лъжливи движения Иван Рамис и в крайна сметка ръката на падналия защитник спря пътя на топката - дузпа. Ла Пулга изпълни много технично в средата на вратата и отбеляза своя втори гол в срещата - 0:3.

Ейбар - Барселона В 80-ата Луис Енрике направи тройна смяна, изваждайки Арда, Бускетс и Пике. В 82-ата Меси отново центрира великолепно, Суарес и Бартра бяха непокрити, уругваецът нанесе удар с глава, но прекалено слаб. В 84-ата номер 8 на Барса все пак се отчете с попадение днес, показвайки страхотна пробивност. Лучо мушна топката между краката на бранител и малко след това отправи достатъчно силен удар в обратния ъгъл - негов 26-и гол в Ла Лига. В края остана време и Масчерано да си изкара жълт картон, за да пропусне мача с Хетафе и да е "чист" за дуелите с Виляреал и Реал Мадрид.

За първи от началото на годината Барселона няма да има мач в делничен ден. Следващата среща е в събота на "Камп Ноу".