Свърши се! Лион нанесе първа загуба на ПСЖ (видео)

Свърши се! Пари Сен Жермен допусна първата си загуба в Лига 1 за сезона. След като записаха 27 срещи без поражение, тази вечер шампионите най-накрая капитулираха в дербито с Лион. "Хлапетата" успяха да спечелят у дома с 2:1, като този успех ги изкачи до 3-ото място в таблицата. Максуел Корне в 13-ата и Серхи Дардер в 45-ата минута вкараха за домакините, а Лукас Моура в 51-ата минута бе точен за гостите.

Лион започна мача силно и в 13-ата минута стигна и до откриване на резултата. Максуел Корне получи дълъг пас в наказателното поле, финтира прекия си пазач и стреля във вратата за 1:0. След това в 21-ата минута съдията спести червен картон на Тиаго Мота за удар с юмрюк в лицето на съперник.

В 44-ата минута Златан Ибрахимович тества вратаря на домакините с далечен удар, а след това при добавката Лукас Моура удари греда, но се оказа, че има и засада. В добавеното време на първата част обаче домакините удвоиха. Серхи Дардер получи в наказателното поле, технично прехвърли прекия си пазач и отблизо направи резултата 2:0.

Пари Сен Жермен все пак успя да върне интригата в мача още в началото на второто полувреме, когато при едно разбъркване в наказателното поле Лукас Моура бе най-съобразителен и успя да отбележи за 2:1. До края обаче "хлапетата" пропуснаха няколко възможности да решат всичко в мача с трети гол и така домакините трябваше да треперят до края.

Все пак Лион удържа победата и взе ценни три точки, с които излезе на 3-ото място във временното класиране. ПСЖ пък остава убедително на върха в таблицата със 73 точки до момента и преднина от 23 пред втория Монако.