Айнтрахт изпусна Шалке и пак не победи (видео)

Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) не успя да победи Шалке 04 в последния мач от 23-ия кръг в Бундеслигата. Срещата завърши при резултат 0:0, но домакините могат повече да съжаляват, че не успяха да измъкнат трите точки. С този хикс те продължиха лошата си серия от 5 поредни мача без успех и остават опасно близо до зоната на изпадащите.

В 24-ата минута Марко Рус стреля с глава след центриране от фаул, но топката се отби от напречната греда. След това Айнтрахт имаше още няколко добри възможности за гол, като една от най-сериозните бе в 60-ата минута, когато Александър Майер отблизо с глава не успя да отбележи.

В крайна сметка срещата завърши без голове и победител, като така Айнтрахт остава на 15-ата позиция в таблицата с 23 точки. Шалке пък е 7-ми с 35 точки в актива си.