Съдиите удариха рамо на Шалке в точния момент (видео)

Непредсказуемият този сезон Шалке 04 пребори трудно Хамбургер ШФ за 3:2 на свой терен и измести Байер (Леверкузен) от място в зона "Европа". Успехът обаче дойде и след подкрепа от страна на съдиите. В 4-ата минута "червените шорти" бяха повели чрез гол на Николай Мюлер, а Макс Майер изравни в 38-ата минута. След това в рамките на пет минути главният рефер Гюнтерл Перл вдигна два жълти картона на капитана на гостите Йоан Джуру и го изгони от игра.

Големият гаф на арбитрите дойде в 67-ата минута, когато те не видяха чиста засада на Клаас-Ян Хунтелаар и нападателят насочи топката с глава в мрежата за 2:1.

След това беше лесно за още едно попадение - дело на Алесандро Шьопф в 77-ата минута, което на практика реши всичко. Хамбургер успя да вкара още веднъж, но твърде късно чак в продължението чрез Гойко Качар.

Веднъж Гюнтер Перл определено сбърка и в ущърб на Шалке, след като през първото полувреме подмина ситуация за дузпа в полза на "миньорите".

И докато "кралскосините" са се устремили към евротурнирите, то "Шпортферайн" трябва да има едно на ум, защото опасната зона е само на 5 точки.