Шалке 04 се разправи с "козлите" (видео)

Шалке 04 наказа Кьолн с 3:1 на неговия стадион в среща от 25-ия кръг на Бундеслигата и излезе на четвърто място за сметка на Борусия (Мьонхенгладбах) и Майнц 05. "Миньорите" си улесниха задачата с два гола още до средата на първото полувреме. Не беше изтекла и първата минута, когато Доминик Марох задържа Пиер-Емил Хьойберг в наказателното поле пред очите на рефера и последва дузпа, която Клаас-Ян Хунтелаар реализира.

Гостите продължиха да доминират и в 11-ата минута Тимо Хорн показа майсторство, отразявайки изстрел на Хьойберг.

В 23-ата минута обаче преотстъпеният от Байерн (Мюнхен) халф подаде към Макс Майер и последва шут за 2:0.

Домакините напомниха, че са на терена в 33-ата минута, когато Леонардо Битенкурт върна едното попадение с глава след центриране на Филип Младенович.

Буквално в ответната атака Юнес Беланда удари напречната греда на вратата на "козлите" и така минималната разлика в резултата остана.

Равенството беше много близо две минути преди почивката, когато ново включване на Младенович и негов удар принуди Ралф Феерман да се намесва решаващо.

В 70-ата минута Антони Модест също се размина с гол за 2:2 и шест минути след това Шалке реши спора, след като резервният нападател Франко ди Санто заби третото попадение в мрежата на домакините.

След сравнително добрата есен сега Кьолн е в криза и е спечелил само една точка в последните четири кръга.