Ботев (Враца) бие класически с хеттрик на ново попълнение

Ботев (Враца) стартира убедително пролетния полусезон в северозападната "В" АФГ, разбивайки с 3:0 като гост съименника си от Луковит в мач от 16-ия кръг. Хеттрик за успеха на лидера в трета дивизия наниза Христо Спасов, който подсили селекцията на Николай Тодоров-Кайзера през зимата. Бившият топреализатор на Септември откри резултата в 48-ата минута, когато излезе сам срещу вратаря на домакините и наказа грешка в отбраната на тима от Луковит за 0:1. В 66-ата минута триходова комбинация между Венци Иванов и Тодор Чаворски позволи на Спасов да вкара за 0:2. Пет минути преди края на редовното време Спасов оформи хеттрика си след извеждащо подаване на Милен Василев.

Преди почивката Спасов можеше да вкара още два пъти, но пропусна в 3-ата и 8-ата мин., когато беше изведен на чисти позиции от своите съотборници. През първото полувреме ще се запомнят 15-те засади, които тъч-рефера Енчо Енчев вдигна във вреда на гостуващия тим.

Ботев (Враца): Иван Иванов, Руслан Куанг, Георги Павлов /сменен от Любомир Илиев/, Георги Иванов, Даниел Генов, Илиян Илиев /Деян Борисов/, Милен Василев, Анатоли Тодоров, Венци Иванов /Ивайло Цветанов/, Христо Спасов, Тодор Чаворски.

Победата в Луковит върна врачани на първо място в северозападната "В" АФГ с 42 точки и голова разлика 53:9, а претендентът Етър изостава на две точки, макар че в събота "болярите" биха с 5:1 при гостуването си в плевенското село Малчика.