Лукойл Академик си го изкара на Левски 2014 (Галерия)

Шампионите от Лукойл Академик постигнаха напълно очаквана и категорична победа в XIX кръг от редовния сезон в Националната Баскетболна Лига, след като се наложиха при гостуването си на Левски 2014 със 100:69 в двубой, който се игра в столичната зала „Универсиада“.

Желко Шакич беше най-резултатен за "студентите" - 16 точки, Филип Барович добави 13 точки, Павлин Иванов и Филип Виденов вкараха по 12 точки, а Христо Захариев завърши с 11 точки.

За столичани с 20 точки се отличи Венцислав Петков, а Станислав Славейков и Ангел Пейчинов добавиха по 16 точки.

Мачът започна с близо десет минути закъснение, след като имаше проблеми с електронното табло в зала „Универсиада“. Все пак, двубоят стартира, а Лукойл Академик бързо дръпна със 9:0.  Столичани, които изпитваха много проблеми, все пак успяха да се отпушат точно в средата на частта след кош на Дойчинов, но до края на първата четвърт шампионите от Правец бяха пълни господари на терена, а след десет минути разликата вече бе двуцифрена - 25:12.

До почивката Тони Дечев направи няколко експеримента със състава и тактиката, но въпреки това, ситуацията на терена не се промени особено, а след изиграването на първото полувреме Лукойл Академик  имаше повече от комфортна преднина - 54:29.

Второто полувреме стартира със серия от 6:0 за гостите от Правец, което принуди столичани да вземат прекъсване след само 2:16 минути игра. Кратката почивка се отрази добре на домакините, които след подновяването на играта бързо вкараха осем поредни точки, но въпреки събуждането в нападение, Левски 2014 изпитваше сериозни трудности в защита и след 30 минути Лукойл Академик беше напред с 29 точки - 81:52.

В последните десет минути на терена не се случи абсолютно нищо интересно, като двата отбора просто изчакваха последния съдийски сигнал, който прозвуча при 100:69 в полза на Лукойл Академик.

Левски 2014 – Лукойл Академик 100:69 (12:25;17:29;23:27;17:19)

Левски 2014: Хаджирусев 2, Дойчинов 9, Пейчинов 16, Славейков 16, Минчев (Карамфилов, Захариев 2, Алипиев 2, Петков 20, Ивков, Кирилов, Николов 2)

Лукойл Академик: Шакич 16, Виденов 12, Ратковица 7, Иванов 12, Барович 13 (Захариев 11, Тейлър 8, Минков 7, Колев 2, Великов 5, Грозев, Димитров 7)