Етър размаза Ювентус (Малчика) на старта на Северозападна "В" група

Отборът на Етър (Велико Търново) постигна категорична победа с 5:1 при гостуването на Ювентус (Малчика) в първи мач от 16-ия кръг на Северозападна "В" група. "Виолетовите" обаче доста опънаха нервите на треньорският щаб. Всичко започна добре за тях и десетина минути след началният съдийски сигнал Стефан Христов вкара след пас на Джихат Кямил. Настана обсада пред вратата на домакините, но топката така и не спря за втори път в мрежата им. Вместо това четвърт час след почивката бившият левскар Светослав Бърканичков изравни с премерен удар.

Равновесието обаче продължи едва броени минути, защото Кямил отново даде аванс на „болярите“. Веднага след това попадение на Петър Димитров окончателно прекърши Юве – 3:1. В останалото време срещата просто се доиграваше, а гостите вкараха още два пъти чрез Любомир Генчев и Кямил.

Поредна почит бе отдадена на Трифон Иванов. Преди началото на мача всички на стадион „Георги Кърчев“ запазиха едноминутно мълчание в негова памет. В 3-ата минута пък футболистите и феновете ръкопляскаха в чест на легендарният №3.