Късметът спаси "фенерите" в Москва (видео)

Фенербахче стигна до 1:1 при гостуването на Локомотив (Москва) в първия мач от днешните реванши от 1/16-финалите в Лига Европа. Първата срещата завърши 2:0 за турците и с общ резултат 3:1 те продължават напред в турнира.

Фенербахче игра много слабо, след като преди седмица тотално надигра "желенизчарите" в Истанбул. Робин ван Перси отново беше титуляр, но нито веднъж не застраши вратата на Гилерме. Домакините хвърлиха огромни усилия, за да засличат пасива си и не бяха далеч от това да го постигнат. Те поведоха в края на първото полувреме с попадение на Александър Самедов, който довкара топката след лоша изява на стража на Фенербахче Фабиано. Преди това пък съдията отмени заради несъществуваща засада попадение на Алан Касаев.

През второто полувреме Локомотив продължи да доминира, а Самедов пропусна великолепна възможност да изравни общия резултат. Наставникът на руския тим Игор Черевченко пусна още един нападател в лицето на Петър Шкулетич, но в 83-ата минута щастливо попадение на Мехмет Топал пререши крайния победител. Халфът на Фенербахче отклони с глава топката с гръб към вратата след центриране от корнер и тя изненада Гилерме - 1:1.

ЛОКОМОТИВ (МОСКВА) - ФЕНЕРБАХЧЕ 1:1
1:0 A. Самедов (45)
2:0 М. Топал (83)