Уракан се завърна към футбола с поражение

Аржентинският клуб Уракан изигра първия си мач след тежката автобусна катастрофа, която остави двама от основните футболисти на тима със сериозни наранявания, но завръщането на играчите на терена нямаше щастлив край. Уракан загуби с 0:2 от колумбийския Атлетико Насионал в първи мач от група 4 на турнира Копа Либертадорес. Патрисио Торансо загуби краищата на три пръста на краката си, а Диего Мендоса има счупени костици в ходилата след катастрофата във Венецуела на 9 февруари. Инцидентът се получи по пътя между Каракас и столичното летище, след като спирачната система на автобуса блокира и возилото се преобърна на пътя. И двамата претърпяха операции, а лекарите дават надежди, че те ще играят отново футбол. Атлетико Насионал не показа милост към обърканите играчи на Уракан. Марлос Морено даде аванс на гостите секунди преди полувремето с удар от близо 17 метра, а в 81-та минута нападателят, сравняван с легендата Фаустино Асприя, подаде на Орландо Берио за 2:0.

19-годишният Морено беше намесен и в третия важен момент в мача. В 71-та минута капитанът на аржентинците Федерико Манчинели влезе много грубо в неговите крака и главният съдия Роберто Тобар от Чили му показа директен червен картон. Диего Моралес вкара два гола за еквадорския ЛДУ Кито при победата с 2:0 над втория аржентински тим, играл в сряда вечер - Сан Лоренсо. Халфът на домакините откри резултата в 50-ата минута и вкара втория си гол в добавеното време, за да изкачи своя тим на първата позиция в група 6 на Копа Либертадорес.