Клижан срещу Монфис на финала в Ротердам

Левичарят Мартин Клижан се класира за финала на турнира по тенис в Ротердам (Холандия) с награден фонд 1 597 155 евро. Словакът победи трудно с 6:7 (3), 7:6 (7), 6:2 Никола Маю. Френският ветеран, който достигна до полуфиналите след участие в квалификациите, постигна 11 аса в първия сет, продължил близо час.

Във втората част Клижан успя да направи обрат и да изравни резултата, след като изоставаше с един пробив. Словашкият тенисист, играл на полуфинал в София миналата седмица, спаси три мачбола в тайбрека на втория сет. В последната част 26-годишният Мартин Клизан направи два пробива и се поздрави с успех, който ще му позволи да опита да спечели четвърта титла от турнири на АТP.

В мача за трофея в неделя Клижан ще играе срещу французина Гаел Монфис (№5 в схемата), който срази в другия полуфинал Филип Колшрайбер (Германия) с 6:3, 6:2.

Снимка: Марин Маринов, Sportal.bg