Севиля срещу Барселона на финала за Купата на краля

Севиля и Барселона ще се изправят на финала за Купата на краля в Испания. Това стана факт, след като андалусийците завършиха 2:2 като гост на Селта в реванша и след 4:0 в първия мач се красираха за големия мач.

Тимът на Селта не се даде без бой, независимо от отчайващия резултат в първата среща. Възпитаниците на треньора Едуардо Берицо притесниха андалусийците максимално, като успяха да поведат с 2:0 до 55-ата минута благодарение на две попадения на Яго Аспас. Само две минути по-късно обаче Евер Банега уби интригата, като намали. В 87-ата минута влезлият като резерва на мястото именно на Банега Коноплянка оформи крайното 2:2.

Любопитното е, че в другия полуфинал реваншът също завърши наравно след разгром в първата среща. Барселона преби Валенсия със 7:0, а в сряда вечер с експериментален състав стигна само до 1:1.