Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Резервите на Барса запазиха рекорда (видео)

Отборите на Валенсия и Барселона направиха 1:1 в протоколна среща реванш от 1/2-финалите за Купата на краля, играна пред полупразните трибуни на „Местайя“. Каталунците бяха решили всичко с победа от 7:0 преди седмица. Днес световният крал игра без Лионел Меси, Неймар, Луис Суарес, Андрес Иниеста и куп други ключови играчи, които изобщо не пътуваха. Статистическата новина от двубоя е, че Барса остава без загуба в 29 последователни мача, което е нов клубен рекорд.

Луис Енрике заложи на цял отбор резерви, с изключение на Иван Ракитич. Схемата на тима беше много любопитна – с хърватина като фалшива деветка и Сандро Рамирес и Мунир Ел Хадади в атака. Томас Вермален пък беше изнесен в средната линия. Гари Невил също разположи много резерви с изключение на Алваро Негредо, Хосе Гая и Данило Барбоса.

Първото полувреме предложи само няколко по-интересни момента пред двете врати. „Прилепите“ бяха по-напористи, въпреки че „лос кулес“ нагледно владееха топката. В  22-ата минута Жереми Матийо изчисти топката на ръба на гола. Негредо центрира, преодолявайки Марк-Андре тер Стеген, но френският бранител изби пред крака на Пабло Пиати. Франсиско Вийяалба също беше близо до гол, но топката премина покрай гредата.

В 39-ата отбраната на каталунците беше изнесена на центъра и допусна да бъде преодоляна с дълго подаване, след което Негредо излезе сам срещу вратаря. Германският страж застана на пътя на топката, но след рикошет тя отново попадна в номер 7 той я вкара в празната врата – 1:0. В 44-ата Мунир взе топката от главата на Марк Бартра и я насочи покрай гредата. Бранителят беше в по-добра позиция да засече центрирането и да отбележи.

След почивката гостите от „Камп Ноу“ се опитаха да обърнат развоя на мача, въпреки че потенциалът на младите момчета изглеждаше недостатъчен. В средата на терена липсваше творчество и атаките бяха доста беззъби. Ще се запомни удар с глава на Вермален след корнер и хубав самостоятелен пробив на Ракитич. В 65-ата минута хърватинът навърза няколко защитници, но след фалцовия удар топката лесно попадна в ръцете на Матю Райън.

Акциите на „бяло-черните“ бяха остри и вещаеха по-сериозна опасност. В 73-ата Данило стреля много добре от пряк свободен удар, но Тер Стеген показа класа и изби над гредата. В 84-ата Барса успя да изравни след добро включване отляво на Камара който намери Каптум и тъмнокожият халф отбеляза с удар по диагонала от седем метра - 1:1. В 86-ата Мунир можеше да удари втори шамар на домакините, но пропусна от идеална позиция.

По всичко личи, че Барселона ще играе финал за Ла Копа с тима на Севиля, който има преднина от 4:0 преди реванша със Селта. Това ще бъде исторически първи финал между двата отбора.