Грозданов отпадна в първия кръг на държавното

Защитаващият титлата си и трикратен победител Тихомир Грозданов отпадна в първия кръг на Държавното първенство по тенис в зала с награден фонд 3 хиляди лева, който започна днес в София. Поставеният под номер 3 Грозданов загуби от шампиона на България за юноши до 18 години на открито Александър Лазаров с 3:6, 6:3, 0:6. Така на четвъртфиналите Лазаров ще срещне петия в схемата Габриел Донев, който елиминира "щастливия губещ" от квалификациите Михаил Петров с 6:2, 6:4.
Донев се стреми да се класира на полуфиналите на надпреварата за втора поредна година.

Поставеният под номер 1 Васко Младенов стартира с успех над друг "щастлив губещ" от квалификациите Мартин Димитров с 6:4, 6:1. На четвъртфиналите Младенов очаква миналогодишния финалист и двукратен национален първенец на закрито от 2002 и 2014 година Илия Кушев. Номер 8 Кушев победи Алекс Мартински със 7:6(3), 6:4.

Квалификантът Петър Атанасов се справи с шестия поставен Васил Шандаров с 6:3, 6:2 и ще играе срещу бившия национал Цветан Михов. Четвъртият в схемата Михов се наложи над друг квалификант Тони Нейков с 6:4, 6:1 и отказване на Нейков заради травма. За четвъртфиналите се класира и номер 7 Фердун Шефкедов, който победи квалификанта Асен Димитров с 6:2, 6:2.

Следващият съперник на Шефкедов ще бъде двукратния финалист от 2010 и 2012 Петър Трендафилов.
Вторият поставен Трендафилов се наложи над преминалия през квалификациите миналогодишен полуфиналист Марсел Радев с 6:3, 7:5.