Палермо отмъкна точка от Сасуоло, Чочев с цял мач

Отборът на Палермо измъкна равенство 2:2 в гостуването си на Сасуоло от 24-ия кръг в Серия "А". Цял мач за "розовите" записа българският халф Ивайло Чочев. Така бе продължена негативната серия на домакините, които вече 5 поредни двубоя нямат успех в първенството. Грегъри Дефрел (45) и Симоне Мисироли (51) вкараха за "зелено-черните", а Франко Васкес (30) и Урош Джурджевич (53) се разписаха за гостите.

Сасуоло започна срещата доста атакуващо и направи няколко пропуска пред вратата на съперника, а в 16-ата минута гол на домакините бе отменен заради засада.

Палермо обаче издебна своя шанс и в 30-ата минута Александър Трайковски напредна отдясно и подаде за Франко Васкес в наказателното поле, където той засече топката във вратата за 0:1.

Домакините обаче успяха да изравнят резултата в самия край на първото полувреме, когато Доменико Берарди получи извеждащ пас, той продължи с пета топката към Грегъри Дефрел, който успя да я насочи във вратата за 1:1.

Още в началото на втората част домакините направиха и пълен обрат. В 51-ата минута една топка бе центрирана в пеналта, Франческо Ачерби продължи за Симоне Мисироли, който отблизо с глава бе точен за 2:1. Радостта на Сасуоло обаче бе кратка, тъй като в 53-ата минута Урош Джурджевич с плонж отново възстанови равенството - 2:2.

Гостите завършиха срещата с 10 души на терена, тъй като Ашраф Лазаар получи втори жълт и червен картон в 75-ата минута, но дори и в намален състав успяха да удържат равенството.

Така Палермо вече има 26 точки и се намира на 15-ото място в класирането. Сасуоло пък остава 7-ми с 34 точки до момента.