Тежка загуба след обрат за Чочев и Палермо

Изключително неприятно поражение пред собствена публика на "Ренцо Барбера" допусна тимът на Палермо. Българският национал Ивайло Чочев игра цял мач за своя отбор при загубата с 1:3 от Торино в интересен сблъсък от 25-ия кръг на Сеиря "А". Халфът си партнираше с Оскар Хильемарк и Гастон Бругман в средата на терена, но като цяло тимът на сицилианци не изигра добър мач и бе разнебитен от "биковете", които осъществиха пълен обрат и стигнаха до първа победа от пет мача насам с два гола на своя лидер Чиро Имобиле и попадение в собствената му врата на централния бранител на Палермо Джанкарло Гонсалес.

Началото на мача по нищо не предвещаваше неприятния развой за домакините. След само две минути игра Алберто Джилардино даде аванс на Палермо, след като засече центриране на Мичел Морганела от дясното крило в мрежата зад Даниеле Падели.

В 19-ата минута на мача обаче гостите се върнаха в резултата, не без помощта на рефера Анджело Червелера, който отсъди пресилена дузпа за нарушение на Гонсалес срещу Чиро Имобиле в наказателното поле. От бялата точка таранът на гостите изравни резултата. В 31-ата минута пък Торино стигна до пълен обрат, след като направилият дузпата бранител Гонсалес заби топката във вратата на Стефано Сорентино. Костариканецът се опита да пресече центриране в наказателното си поле, но вместо това прати топката към вратаря си. Макар Сорентино да опита да я избие, тя се озова в мрежата му за 1:2.

До края на полувремето неприятностите за старши-треньора на Палермо Джовани Бози не спряха, като Сорентино получи контузия в бедрото и трябваше да бъде заменен от 18-годишния младок Фабрицио Аластра. Това бе втората принудителна смяна в състава на домакините за първата част, след като още в 17-ата минута терена контузен напусна Синиша Анджелкович и на негово място се появи Едоардо Голданига.

През втората част Чиро Имобиле предреши крайния изход от мача с втори гол в 69-ата минута. Той бе изведен сам срещу Аластра с добро подаване и с удар по тревата не остави шансове на младия страж за 1:3.

Победата изкачи Торино на 11-о място в класирането с 31 точки, докато Палермо остана 15-о място с 25. Вече само три точки делят "розовите" от опасната зона след успеха на Фрозиноне при визитата на Емполи вчера.