Късен обрат в дербито на Бавария (видео)

След седем мач без поражение в първенството Аугсбург най-накрая преклони глава. Участникът в Лига Европа отстъпи с 1:2 при гостуването си на Инголщат 04 в баварското дерби от 20-ия кръг на Бундеслигата. Константинос Стафилидис заби един от най-красивите голове на сезона, с което момчетата на Маркус Вайнцийрл поведоха в резултата след 14 минути.

След почивката обаче домакините намериха сили за пълен обрат и го постигнаха. В 59-ата минута защитникът Марвин Матип отклони топката в мрежата след центриране при корнер и на таблото светна "1:1". Преломът стана факт чак в 85-ата минута, когато влезлият като резерва за гостите Ян Моравек фаулира в наказателното поле Паскал Грос и дежурният изпълнител Моритц Хартман отново беше безпогрешен от бялата точка - 2:1 за Инголщат 04.

Успехът "бетонира" победителите в средата на таблицата на цели 12 точки пред изпадащите директно.