Лига на нациите по мини футбол: България - Словакия 0:0

Преобразен Левски 2014 шокира Пея в Косово

Отборът на Левски 2014 продължи да върви във възходяща линия след назначаването на Мануел Марков за треньор на тима и записа гръмка победа в Балканската лига. "Сините" надделяха като гости на косовския Пея с 85:79 и така се превърнаха в първият отбор, успял да спечели в негостоприемната зала "Карагачи".

Tова е едва втора загуба в регионалната надпревара за местния тим, който не познаваше вкуса на поражението от 13 октомври 2015 година и преди днешния мач бе с общ актив 7-1.

Така столичани започват участието си във втората фаза на турнира с летящ старт, а следващото препятствие пред тях е друг тим от Косово - Сигал (Прищина). Българите ще гостуват на настоящия шампион в Балканската лига на 9 февруари.

Подобно на срещата с Ловчен (Цетине), която осигури на Левски 2014 участие в тази фаза, сега момчетата на Марков отново стигнаха до триумфа след много силна трета четвърт. Те дръпнаха напред в резултата още през втората четвърт, като на почивката бяха напред с 41:40, но след 28:17 в първата част след почивката разликата достигна 12 точки - 67:59. През оставащата десетка домакините се хвърлиха на щурм, но българите не допуснаха обрат и заслужено спечелиха с 85:79.

Капитанът Алекс Симеонов изигра фантастичен мач и завърши с 21 точки, 10 борби, 6 асистенции, 3 чадъра и 1 отнета топка. Евгени Хаджирусев се представи на ниво с 14 точки, 6 асистенции и 5 борби, а Станислав Славейков и Йордан Минчев се включиха с по 12 точки от пейката.

За Пея Дрилон Хайризи вкара 24 точки, а американците Кевин Бъруел и Роналд Дейвис съответно 15 и 14.

КБ ПЕЯ - ЛЕВСКИ 2014 79:85 (18:17, 22:24, 17:28, 22:16)