Очаквайте: СДВР с извънреден брифинг дали ще бъдат допуснати фенове на Левски за дербито с ЦСКА-София

Драматичен успех на Болоня

Болоня допусна изравняване, след като водеше с 2:0, но все пак стигна до успеха срещу Сампдория с попаданение на Матиа Дестро от дузпа малко преди края за победата с 3:2.

Наставникът на гостите Винченцо Монтела трябваше да разчита на променен състав след напускането на Едер и Зуканович, което даде възможност на Ранокиа и Додо да започнат като титуляри за първи път.

Домакините, които търсеха първи успех срещу Самп от 2009 г., можеха да открият резултата още в шестата минута, когато удар с глава на Дестро мина встрани от вратата. Атаките на Болоня се увенчаха с успех и Муние се разписа след подаване на Донса, който пък направи 2:0 след удар от границата на наказателното поле.

След почивката отново Дестро бе близо до гола, но Вивиано спаси. В 54-ата минута Сампдория се върна в мача след попадение на Муриел. Гостите тръгнаха по-масирано в атака и стигнаха до изравняване девет минути преди края, когато Хоакин Кореа се разписа. Когато изглеждаше, че Болоня изпуска трите точки, се стигна до дузпа за игра с ръка на Алварес и Дестро бе точен от бялата точка.