Болоня с ценна победа над Сасуоло

Болоня постигна ценна победа с 2:0 при гостуването си на Сасуоло. Голове на Джакерини и Флокари през второто полувреме донесоха успеха на тима на Роберто Донадони.

Матиа Десто можеше да осигури аванс на гостите още през първата част. Той на два пъти накара вратаря на Сасуоло Консини да се намесва. В 22-ата минута стражът направи невероятно спасяване. Домакините, които са с надежди за класиране за евротурнирите, рядко стигаха до вратата на съперника, а единствената по-сериозна опасност преди почивката бе пропиляна от Пелегрини.

През второто полувреме Болоня продължи да е по-активният отбор. В 51-ата минута Тайдер пропусна великолепна възможност. Гостите все пак стигнаха до гол чрез Джакерини, а в самия край влезлият като резерва Флокари удвои аванса.