Кристъл Палас изхвърли Стоук за ФА Къп (видео)

Кристъл Палас победи с 1:0 Стоук Сити у дома в двубой от четвъртия кръг на Купата на Англия. Уилфред Заха вкара единствения гол днес, след като в 17-ата минута спринтира между бранителите на "грънчарите" и промуши топката между краката на Якоб Хаугаард. Най-добрите възможности за гостите пропиля Джердан Шакири, който в две добри ситуации стреля над вратата. В добавеното време и Хоселу пропусна да донесе преиграване на Стоук.

Иначе Алън Пардю бе заложил на всичко най-добро, докато Марк Хюз бе направил цели осем промени в състава си. Въпреки това като титуляри за "грънчарите" започнаха Боян Къркич и Шакири.

С успеха "орлите" сложиха край не негативната си серия от три поредни загуби.

СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!