Арсенал продължи третата защита на Купата с нова победа, Алексис се завърна със стил (видео)

Защитаващият за втора поредна година титлата от най-стария клубен футболен турнир "ФА Къп" тим на Арсенал продължава успешния си ход в надпреварата. Възпитаниците на Арсен Венгер се класираха за петия кръг в турнира след победа с 2:1 над Бърнли на "Емиратс". Макар да срещнаха сериозни трудноси с коравия си опонент, особено преди почивката, лондончани не допуснаха изненада и продължават пътя си към трета поредна Купа на Англия. В герой за техния тим се превърна завърналият се като титуляр лидер на Арсенал Алексис Санчес, който подаде на Калъм Чембърс за първия гол на лондончани, а след това сам отбеляза победното попадение.

Сам Воукс изравни с глава за Бърнли в средата на първото полувреме, когато "кларетс" можеха да съжаляват дори за това, че не осъществиха пълен обрат в резултата, играейки много добър футбол срещу елитния си опонент.

Домакините имаха сериозно териториално превъзходство през целия мач и освен 68% владение на топката и отправиха цели 23 удара към вратата на Том Хийтън, но само два от тях попаднаха в мрежата на гостите. Феновете на домакините можеха да се радват освен на добрата игра на своя тим, и на показаното от новото попълнение Мохамед Елнени, който записа дебют с екипа на клуба след трансфера си от Базел през този месец.

Калъм Чембърс даде аванс на домакните в 18-ата минута с красиво изпълнение. Алексис Санчес изведе халфа на стрелкова позиция в наказателното поле, задържайки топката пред наказателното поле пред трима съперникови защитници, за да я пусне между краката на един от тях към Чембърс. Той пък я прати в мрежата с много красив удар с външен фалц в далечния ъгъл на Хийтън.

Това попадение обаче не даде очакваното спокойствие на домакините и вместо това Бърнли бе по-активният отбор на терена. Давид Оспина трябваше да се намесва решително в няколко ситуации, преди Сам Воукс в се пак да възстанови равенството. Нападателят се извиси над бранителите на домакините и с глава прониза Оспина за 1:1.

След почивката обаче Арсенал излезе да вземе своето и го стори. Първо бранителите на домакините трябваше да чистят топката от голлинията след изпълнение на корнер. След това пък Алексис възстанови аванса на "артилеристите" с попадение в 53-ата минута. Чилийският техничар бе изпуснат в наказателното поле на гостите и от десетина метра простреля Хийтън за крайното 2:1. До края на мача гостите бяха тези, които повече търсеха попадението, но Андре Грей в самия край на срещата пропусна да им донесе изравнетелен гол и евентуално преиграване. Ударът на нападателя бе спасен от Оспина.

AРСЕНАЛ - БЪРНЛИ 2:1
1:0 - Чембърс (18)
1:1 - Воукс (30)
2:1 - Санчес (53)