Тотнъм прескочи четвъртия кръг на ФА Къп за първи път 2012-а насам (видео)

Тотнъм се класира за петия кръг на Купата на Англия след победа с 4:1 като гост на третодивизонния Колчестър Юнайтед. Насер Шадли (27', 78'), Ерик Дайър (64') и Том Каръл (82') се разписаха за "шпорите", които взеха нужното без особено напрежение. Бен Дейвис (80') пък си вкара автогол, за да донесе малко радост на домакините.

Маурисио Почетино заложи на доста силен състав, в който като титуляри започнаха играчи като Хари Кейн, Кристиан Ериксен, Ерик Ламела, Насер Шадли и Ерик Дайър. Юго Лорис и Деле Али останаха на скамейката.

Двубоят започна лошо за домакините, тъй като още в първите минути двамата централни бранители Алекс Уинтър и Том Ийстман удариха лошо главите си, в резултат на което първият бе заменен веднага и напусна терена изнесен на носилка, а вторият се завърна, след като няколко минути му бе оказвана медицинска помощ, но впоследствие и той беше заменен. Иначе Тотнъм очаквано доминираше. Удар на Ламела срещна гредата, а Ериксен и Кейн направиха пропуски. Насер Шадли откри резултата в 27-ата минута след хубав удар от границата на наказателното поле.

В самото начало на втората част Ламела пропусна нова добра възможност за "шпорите", а в 60-ата минута удар на Шадли отблизо среща напречната греда. Четири минути след това Ерик Дайър стреля от близо 35 метра, топката рикошира в гърба на бранител на Колчестър и излъга вратаря Джейк Кийн - 0:2.

1/4 час преди края домакините създадоха и най-добрата възможност на своята сметка до момента. Сордел бе изведен добре и стреля по диагонала, но топката срещна далечната греда.

Шадли оформи класиката в 78-ата минута, когато засече с глава центриране на Трипиър отдясно.  Само минута по-късно Колчестър намали. Удар на Мейси отляво срещна гредата, а Бен Дейвис засече топката в собствената си врата. В 82-ата минута Том Каръл оформи крайното 1:4 с удар отблизо след подаване на Шадли.

Така Тотнъм прескочи четвъртия кръг в надпреварата за първи път от 2012-а насам.

СЪСТАВИТЕ, СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!