"Старата госпожа" не е за изхвърляне! Дибала носи 11-а поредна победа на Юве (видео + галерия)

Шампионът Ювентус продължава шеметното си представяне от последните два месеца. "Старата госпожа" грабна изстрадана победа с 1:0 у дома срещу Рома в голямото дерби от 21-ия кръг на Серия А и вече е на две точки от лидера Наполи, който има 47 в актива си.
Ювентус - Рома 1:0
В герой за отбора на Масимилиано Алегри се превърна Пауло Дибала, който порази вратата на Рома в 77-ата минута след взаимодействие с Пол Погба и така донесе 11-ата поред победа за тима си, който стартира неубедително сезона и мнозина бързаха да го отпишат от битката за "скудетото".

Така новият наставник на "вълците" Лучано Спалети продължава да е без успех след завръщането си начело на "вълците", а загубата в Торино на практика изхвърли Рома от борбата за титлата. Столичани са на 5-та позиция с 35 т. и още нямат победа от началото на 2016 година. Любопитното е, че като треньор Спалети е извеждал 19 пъти отборите си срещу Ювентус и все още няма успех.

Треньорът на Юве Алегри заложи на всичко най-добро, с което разполага, след като Андреа Бардзали се завърна след контузия и зае титулярното си място в отбраната. Атаката поведе смъртоносното дуо Пауло Дибала – Марио Манджукич, а в предни позиции за римляните стартираха Мохамед Салах и Един Джеко.

В 9-ата минута Рома можеше да остане с човек по-малко, но реферът пожали Даниеле Де Роси и му показа само жълт картон за удар без топка срещу Марио Манджукич пред наказателното поле. В 17-ата минута Рома създаде първата си опасност след далечен шут на Алесандро Флоренци, който попадна право в ръцете на Джанлуиджи Буфон.
Секунди след това Дибала беше изведен сам срещу вратаря и с техничен прехвърлящ удар го преодоля, но горната греда спаси гостите. Нападателят обаче се намираше в положение на засада, която бе маркирана. "Старата госпожа" продължи натиска и в 22-ата минута Патрис Евра се озова на чиста позиция, направи нещо средно между шут и прострелно центриране, което Пол Погба не успя да засече. После френският национал засече с глава от точката за дузпата, но мерникът му изневери.

В следващите минути "вълците" се окопитиха и в 37-ата Джорджо Киелини успя да изчисти точно от главата на Джеко във вратарското поле, след което топката попадна в непокрития Флоренци. Той обаче от непосредствена близост не успя да отправи хубав удар. 120 секунди по-късно Миралем Пянич игра с ръка в наказателното поле, но главният съдия Лука Банти остана безмълвен.

Второто полувреме започна с натиск на Юве, но опасните положение пред Шчесни липсваха. В 64-ата минута пред Раджа Наинголан се откри чудесна възможност да затрудни Буфон, но в решаващия момент Киелини застана пред него и му попречи да отправи хубав удар.

В 68-ата минута току-що появилият се на терена Хуан Куадрадо се опита да изненада Шчесни с далечен изстрел по земя, но без успех. Секунди по-късно Погба с великолепно отиграване намери Патрис Евра в наказателното поле и ветеранът засече от движение, но стражът на римляните спаси.
Така се стигна до решителната 77-ата минута, когато Погба изведе Дибала отляво в наказателното поле и нападателят с далечен шут не остави шансове на Шчесни за 1:0. "Вълците" веднага се хвърлиха в атака и малко по-късно гол на Един Джеко беше отменен заради засада. В 89-ата минута Пянич стреля от фаул, топката се отклони в стената и излезе в корнер. От него не излезе нищо, до края не падна нов гол и Юве се поздрави с успеха, 11-и пореден, който превръща "Старата госпожа" в сериозен претендент за трофея.