Наполи с пета поредна победа

Лидерът в Серия А Наполи постигна пета поредна победа в първеството, след като стигна до 4:2 при гостуването си на Сампдория. Така тимът бързо се възстанови от загубата от Интер за купата през седмицата и ще запази първото място в класирането, независимо от резултата от двубоя между Ювентус и Рома.

Наполи започна силно двубоя и още в четвъртата минута Гонсало Игуаин можеше да откри резултата. Аржентинецът се реваншира малко по-късно, когато Хамшик открадна една топка и я прати към нападателя, който с отличен удар преодоля вратаря на домакините Вивиано. Това бе 21-и гол за водача при голмайсторите в Серия А.

Гостите продължиха да са по-активни и след попадението и в 19-ата минута Албиол бе спънат в наказателното поле, а Инсиние реализира от бялата точка. Отборът на Маурицио Сари може да съжалява, че нямаше солиден аванс на почивката, тъй като в самия край на полувремето допусна гол. Отличен пробив на Карбонеро завърши с подаване в наказателното поле към Кореа и Сампдория успя да намали.

През втората част неаполитанците продължиха да доминират. В 58-ата минута надеждите на домакините сякаш приключиха, тъй като Касани получи втори жълт картон за нарушение срещу Инсиние и остава тима си с човек по-малко. Секунди по-късно Хамшик навлезе в наказателното поле, преодоля няколко защитника и прати топката по диагонала, извън обсега на Вивиано за 1:3.

Самп обаче успя отново да се върне в мача. След ъглов удар Едер стреля с глава, а неумела намеса на Пепе Рейна позволи на топката да влезе във вратата. В 79-ата минута Игуаин бе изведен великолепно от Жоржиньо, преодоля вратаря, но не успя да уцели опразнената врата. Пропускът на аржентинеца не бе фатален, тъй като при следващата атака влезлият като резерва Мертенс с отличен диагонален удр сложи край на спора.