Атлетико сдаде върха преди схватката на "Камп Ноу" (видео)

Отборите на Атлетико Мадрид и Севиля направиха 0:0 в мач от 21-ия кръг на Ла Лига. Изпуснатите точки позволиха на Барселона да поведе в класирането седмица преди дуела между "дюшекчиите" и каталунците. Днес мадридчани играха с човек повече около половин час, но не успяха да отбележат гол. Веднъж и гредата спря Антоан Гризман в 53-ата минута.

Диего Симеоне предпочете схема 4-4-2, при която Лусиано Вието партнираше на Антоан Гризман. Унай Емери заложи в нападение на Фернандо Йоренте за сметка на останалия на пейката Кевин Гамейро. Преди началото на срещата президентите на двата клуба символично посадиха маслиново дърво, за да засвидетелстват приятелски отношения, но очаквано по време на мача нервите взеха връх.

Атлетико - Севиля - 0:0 Гостите от "Рамон Санчес Писхуан" стартираха по-активно. Адил Рами не успя да нанесе добър удар с глава в седмата минута. В десетата Габи Фернандес шутира неточно от въздуха. В 17-ата Гжегож Криховяк насочи над гредата с глава. В 26-ата домакините опитаха изненадващ удар директно от корнер, но Серхио Рико внимаваше и изби над гредата.

Четири минути по-късно Габи отправи силен изстрел от дистанция, а топката премина с около по-високо от желаното. В 34-ата Гризман пропусна най-доброто положение за полувремето, след като не съумя да насочи точно близо до гредата след подаване с глава на Диего Годин. В 36-ата капитанът на столичани сбърка и позволи на Серхио Ескудеро да напредне в наказателното поле и подаде назад към Евер Банега, чийто удар беше блокиран.

Атлетико - Севиля - 0:0 В 53-ата минута Антоан Гризман нямаше късмет, след като уцели греда. Френският нападател отправи хубав удар с глава, но топката се отби от десния страничен стълб. В 61-ата минута Витоло беше изгонен с втори жълт картон за спъване на Вието. Наставникът на андалуския тим Унай Емери също беше изгонен пет минути по-късно.

В 68-ата резервата Яник Ферейра Караско стреля в краката на Рико при заучено положение от пряк свободен удар. В края "дюшекчиите" засилиха своя натиск в търсене на трите точки. В 83-ата Рико изби тежък удар на Габи. В 86-ата Анхел Корея мина лесно между защитниците, но вратарят излезе навреме, улови топката и получи удар от аржентинския нападател.

Атлетико - Севиля - 0:0 Така Атлетико и Барселона имат равни точки на върха, но каталунците са с по-добри показатели. "Лос рохибланкос" имат тежък реванш със Селта за Купата на краля, след което идва големия мач на "Камп Ноу".