Големият талант на Тотнъм поведе "шпорите" към важен обрат след супергол (видео)

Тотнъм постигна много важна победа с 3:1 над Кристъл Палас на "Селхърст Парк", благодарение на което се откъсна на пет точки пред Манчестър Юнайтед в битката за четвъртото място. "Шпорите" изоставаха в резултата, но успяха да стигнат до заслужен пълен обрат.

"Орлите" поведоха след автогол на Ян Вертонген в 30-ата минута. Бранителят засече в собствената си мрежа центриране на Уилфред Заха. Хари Кейн изравни в 63-ата минута след удар с глава отблизо. В 81-ата минута домакините нямаха късмет, тъй като в рамките на секунди на два пъти нацелиха гредите след удари на Скот Дан и Миле Йединак. Три минути по-късно големият талант на Тотнъм Деле Али, който наскоро подписа нов договор, направи пълен обрат след страхотен изстрел от въздуха от 25 метра. Малко след това 19-годишният халф можеше да се разпише за втори път, но този път гредата помогна на Уейн Хенеси. Резервата Насер Шадли оформи крайното 1:3 в петата минута на добавеното време. Белгиецът също вкара хубав гол с шут от далечна дистанция.

Така Тотнъм записа заслужена победа, с която взе предимство в битката за топ 4. "Шпорите" имат 42 точки - пет по-малко от лидера Лестър и пет повече от Манчестър Юнайтед. Кристъл Палас е 11-и с 31 пункта.

"Шпорите" са непобедени в 11 поредни мача като гост в Премиър лийг.