Шоу на Санабрия при разгром на Спортинг Хихон

С разгромен успех с 5:1 на Спортинг Хихон над Реал Сосиедад стартира 21-ия кръг на Примера дивисион. Така тимът от Хихон счупи дългата серия от 13 мача без успех над баските, като в тях беше записал 5 загуби и 8 равенства. В главно действащо лице в двубоя се превърна нападателят Антонио Санабрия, който се отчете с хеттрик.

С победата Спортинг се изкачи на 17-о място във временното класиране с 18 точки. Тимът напусна опасната зона, в която вече са Гранада (17), Райо Валекано (16) и Леванте (14).

Срещата започна перфектно за домакините, които поведоха набързо с 2:0. Още не беше изтекла и 1-ата минута, когато Карлос Кармона откри, а скоро след това Дани Нди покачи. Баските не се предадоха и Карлос Вела (37) намали, но секунди преди почивката Антонио Санабрия (44) върна преднината от два гола на Спортинг. Отново той се разписа за 4:1 в 53-ата минута, а в 81-ата оформи хеттрика си.