Гранада спря устрема на Хетафе и напусна опасната зона (видео)

Мощен шут на Рубен Рочина в 77-ата минута донесе много ценна победа на Гранада с 3:2 над Хетафе. Домакините бяха на път да изпуснат три точки, след като в рамките на три минути пропиляха аванс от два гола, но попадението на Рочина зарадва феновете на "Лос Карменес" и изведе Гранада над зоната на изпадащите. Хетафе пък прекъсна серията си от три поредни победи в Примера. Тимът от мадридското предградие заема 10-о място във временното класиране.

Мехди Ласен пропусна да открие за гостите, като ударът му срещна напречната греда в 14-ата минута. В 27-ата Франк Рико оползотвори центриране на Мигел Лопеш и откри за Гранада. Не след дълго Висенте Гуаита с мъка отрази удар на Рочина, но притичалият Юсеф Ел Араби покачи на 2:0. В самия край на полувремето Алваро Васкес от Хетафе направи по-трудното и не уцели опразнената врата.

С голове на влезлите като резерви Стефан Шчепович и Мой Гомес Хетафе стигна до 2:2, но четвърт час преди края на двубоя Рубен Рочина донесе така важния успех на Гранада.