Астън Вила и Уест Бромич с трудни победи в преиграванията

Отборите от Бирмингам и предградията му - Астън Вила и Уест Бромич Албиън, записаха трудни победи в преиграванията на мачовете си от третия кръг в турнира за Купата на Англия съответно срещу Уикъмб Уондърърс и Бристъл Сити. Тимовете на Реми Гард и Тони Пулис, които изпитват затруднения в английската Висша лига, имаха неприятните задачи да играят за втори път с по-нископоставените си опоненти, след като бяха направили равенства 2:2 в първите си срещи.

Пред наполовина празните трибуни на "Вила Парк" финалистът от миналия сезон Астън Вила съумя да преодолее четвъртодивизионния Уикъмб, с когото изпита сериозни затруднения на неговия "Адамс Парк" преди десетина дни. Момчетата на Реми Гард взеха измъчен успех с 2:0, като Киърън Кларк откри резултата едва в 75-ата минута. Идриса Гай подпечата успеха на бирмингамци в последната 90-а минута на срещата. Следващият кръг обаче няма да е от най-приятните за последния в класирането на Висшата лига тим на Астън Вила, след като в него ще трябва да премери сили с един от фаворитите за отличието и кандидат-шампион Манчестър Сити.

След като се измъкна "на косъм" в предишния мач на "Дъ Хоутърнс" и стигна до преиграване с попадение в 94-ата минута, днес Уест Бромич отново срещна сериозни трудности със закъсалия в Чемпиъншип тим на Бристъл Сити. Хосе Саломон Рондон отбеляза единственото попадение в мача, за да прати "дроздовете" напред в най-стария клубен футболен турнир след 52 минути игра. Венецуелецът бе оставен непокрит от защитниците на Бристъл в наказателното поле, за да овладее центриране от Крейг Гарднър и от непосредствена близост да опъне мрежата за крайното 0:1. В следващия кръг У.Б.А. ще играе срещу Питърбъро.

Друг отбор от Чемпиъншип изпаднал в криза - Болтън, се измъкна срещу единствения останал в надпреварата изцяло непрофесионален отбор и представител на Конференцията Ийстлей. След като се добраха до преиграване на "Макрон Стейдиъм" с реми 2:2 в първия мач, сега храбрите аматьори поведоха и като гост, но в крайна сметка "тротърс" записа победа с 3:2 и си спести сериозна доза срам. Не така обаче стояха нещата с Ипсуич, който се сбогува с турнира, отпадайки безславно с поражение 1:2 при визитата си на изпадналия до Втора лига тим на Портсмут.