Втори тим от четвърто ниво стигна до преиграване с такъв от Висшата лига

Втори отбор от четвъртото ниво на английския футбол Втора Лига - Уикъмб Уондърърс, достигна до преиграване на мача си от турнира "ФА Къп" срещу съперник от Висшата лига на Англия - в случая Астън Вила. След като вчера 16-ия във Втора Лига тим на Екзитър завърши наравно 2:2 в домакинството си на Ливърпул, днес шестите в таблицата на същия шампионат Уикъмб също стигнаха до реми - 1:1 в домакинството си на последния в Премиър Лийг отбор на Реми Гард. Пред повече от 9000 свои фенове на "Адамс Парк" домакините не се предадоха след попадение на Майка Ричардс преди почивката и с гол на Джо Джейкъбсън от дузпа в началото на второто полувреме се добра до преиграване на "Вила Парк" след две седмици.

С ремито продължава рекордната серия без победа на "виланите", които вече 19 кръга от Висшата лига не познават вкуса на успеха. Освен това те отпаднаха от турнира за Купата на Лигата и днес също не успяха да преодолеят съпротивата на четвъртодивизионния си опонент.

Майка Ричардс откри резултата в 22-ата минута, когато с отличен удар на истински централен нападател преодоля вратаря на домакините Линч, въпреки бруталното влизане в краката му от страна на бранител на Уикъмб.

Още в началото на втората част обаче домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като Ашли Уестууд влезе грубо в тялото на опонент при борба за висока топка и реферът Майкъл Оливър посочи бялата точка. От нея Джо Джейкъбсън не срещна проблеми с това да прати Марк Бън в другия ъгъл и да изравни резултата. До края на мача бирмингамци се опитаха да реализират победен гол, но пропуски направиха появилият се като резерва Джордан Аю и Руди Жестед. Така двата отбора не успяха да се победят и след две седмици ще се изправят отново един срещу друг на "Вила Парк" в преиграване.

УИКЪМБ УОНДЪРЪРС - АСТЪН ВИЛА 1:1 (0:1)
0:1 - Ричардс (22)
1:1 - Джейкъбсън (52-д.)