Ница в топ 3 след драматичен обрат

Близо 20 000 зрители на "Алианц Ривиера" в Ница се зарадваха на трудната, но много ценна победа на едноименния тим над Анже с 2:1. С този мач се откри 21-ият кръг в Лига 1, а домакините стигнаха до обрат с късни голове от дузпа на голямата си звезда Хатем Бен Арфа. Успехът позволи на Ница да се настани на третото място във временното класиране с 33 точки, колкото има и Монако. Приятната изненада на сезона Анже е с точка повече и заема втора позиция, но може да я отстъпи на монегаските, които в неделя гостуват на Лориен.

И днес се видя, че Анже разполага с изключително стабилна защита и неслучайно само хегемонът във френския футбол Пари Сен Жермен е допуснал по-малко попадения във вратата си. Гостите играха много компактно, а в 24-ата минута дори успяха да поведат, след като Пиерик Капел се възползва от подаване на Роман Саис.

През второто полувреме Ница натисна и късметът се усмихна на "орлетата" в заключителните десет минути. Те получиха две дузпи, които бяха реализирани от хладнокръвно от Бен Арфа и записаха 9-и успех през сезона.