Лил и Ница не се победиха

Отборите на Лил и Ница завършиха наравно 1:1 в мача помежду си от 20-ия кръг на Лига 1. Двата тима си размениха по един гол през първата част и по този начин поделиха точките. Резултатът бе открит от Ясин Бензия в средата на полувремето. Тогава крилото на "кучетата" центрира от пряк свободен удар, но топката не бе засечена от никого и влетя направо в мрежата на Йоан Кардинал. Минута преди почивката обаче Ница изравни. Никлас Хулт получи топката от Валер Жермен и ударът на шведа се отклони в Джибрил Сидибе, за да влезе във вратата. След поделените точки Ница заема четвърта позиция в шампионата с актив от 30 точки. Лил пък има пет по-малко, което му отрежда 13-а позиция.