Атлетико Мадрид прекърши Райо с класика и е на 1/4-финал (видео)

Лидерът в Примера дивисион Атлетико Мадрид продължава успешно похода си и в турнира за Купата на Испания. Тази вечер "дюшекчиите" надиграха с класическото 3:0 Райо Валекано в реванша от 1/8-финалите и с общ резултат 4:1 продължават напред в турнира. Анхел Корея в 40-ата и Антоан Гризман в 80-ата и 90-ат минута донесоха успеха на своя тим.

Срещата обаче не бе никак лесна за домакините на "Висенте Калдерон", като играчите на Райо стояха доста добре на терена и на няколко пъти отправиха много опасни удари по посока вратата на Мигел Анхел Моя.

Все пак класата на "дюшекчиите" си каза думата и в 40-ата минута Корея с прекрасен удар прати топката в напречната греда, а след това и в мрежата на гостите за 1:0. В 80-ата минута пък Гризман окончателно успокои домакините, когато при едно центриране от корнер с акробатичен удар успя да отбележи за 2:0. В добавеното време на мача французинът заби и трети гол за Атлетико, като бе изведен зад защитата, финтира вратаря и прати топката в опразнената врата за крайното 3:0.

Така Атлетико стана последният сигурен участник на 1/4-финал и вече чака какво ще отреди жребия за следващата фаза на турнира.