ПСЖ не допусна изненада срещу Лион

Шампионът Пари Сен Жермен не допусна изненада на "Парк де Пренс" и отстрани Лион в 1/4-финалите на турнира за Купата на лигата. Парижани се наложиха с 2:1 и оформиха карето полуфиналисти, в което влизат още Бордо, Тулуза и Лил.

Адриен Рабио откри за ПСЖ в 17-ата минута със спорен гол. Топката беше напуснала терена, но беше върната в игра и Рабио се възползва, за да отбележи. Надеждите на гостите за нещо повече бяха възкресени в 42-ата от Корентин Толисо, който изравни. Резултатът се задържа до средата на второто полувреме, когато Лукас Моура отново изведе ПСЖ напред. В основата на гола беше обаче аржентинският халф Анхел ди Мария, който намери Моура след светкавичен пробив. Резултатът се запази докрая и така ПСЖ продължи битката и на този фронт. Силен мач за парижани изигра италианският страж Салваторе Сиригу, който поне на два пъти спаси тима си от сигурни попадения, а накрая беше изпратен с овации от зрителите.

Според изтегленият веднага след мача жребий, съперник на парижани в 1/2-финалите ще бъде Тулуза. В другия мач ще се изправят Бордо и Лил. Мачовете са на 26 и 27 януари.