Пари Сен Жермен се откъсна с 22 точки на върха

Пари Сен Жермен се откъсна на 22 точки пред втория в класирането Монако, след като постигна 17-ата си победа от началото на първенството в Лига 1. Парижани надиграха у дома Бастия с 2:0 в първия си мач за годината, с който беше даден и стартът на 20-ия кръг в шампионата.

ПСЖ изкова поредния си успех още през първото полувреме, като авторите и на двата гола бяха необичайни. Най-напред защитникът Тиаго Силва откри в 29-ата след асистенция на аржентинския маестро Анхел ди Мария. Десет минути по-късно името си сред голмайсторите записа и колегата му в отбраната Максуел, който прониза вратата на Бастия с фантастично воле от границата на наказателното поле. В самия край на мача гредата спаси гостите от трето попадение.

ПСЖ е на върха в класирането с 54 точки, следван от Монако с 32, Анже 31 и др.