Поредно разочарование! Ман Юнайтед изпусна победата в зрелище на "Сейнт Джеймсис Парк" (видео)

Манчестър Юнайтед за пореден път разочарова своите привърженици през този сезон. "Червените дяволи" изпуснаха победата в гостуването си на "Сейнт Джеймсис Парк" срещу намиращия се в зоната на изпадащите Нюкасъл. Срещата завърши 3:3, въпреки че гостите на два пъти водеха в резултата. Уейн Рууни откри от дузпа в 9-ата минута, а Джеси Лингард удвои в 38-ата минута. Жоржиньо Вайналдум в 42-ата и Александър Митрович от дузпа в 67-ата минута обаче изравниха до 2:2. Манчестър отново поведе в 79-ата минута с гол на Рууни, но 90-ата минута Пол Дъмет оформи крайното 3:3. Гостите обаче могат да се сърдят само на себе си, тъй като пропуснаха още няколко чисти положения в двубоя, с които можеха да довършат съпротивата на своя съперник.

Срещата започна отлично за Манчестър Юнайтед. Още в 8-ата минута след центриране от корнер Маруан Фелаини игра с глава и топката срещна ръката на Шансел Мбемба, а съдията посочи бялата точка. Уейн Рууни пък реализира наказателния удар за 0:1.

Гостите продължиха повече да владеят топката, макар и дълго време да не създаваха нищо интересно пред вратата на съперника. В 27-ата минута обаче те организираха страхотна атака и Рууни бе изведен зад защитата, но от прекрасна позиция не успя да уцели вратата. Още в следващата минута пък Нюкасъл стигна до първата си голова опасност в мача като Вайналдум получи прекрасен пас на точката на дузпата и веднага стреля, но Давид де Хеа успя да спаси.

В 32-ата минута дойде най-спорното положение в мача. Лингард препъна Дарил Янмаат в наказателното поле и домакините поискаха дузпа, но Майк Дийн прецени, че няма основания да отсъди наказателен удар.

Гостите пък организираха прекрасна контраатака в 38-ата минута, когато Рууни напредна в полето на съперника и подаде на скорост на Джеси Лингард, който хладнокръвно реализира  за 0:2.

Играчите на Нюкасъл обаче ясно показаха, че няма да се предадат без бой. В 40-ата минута Фабрицио Колочини отправи страхотен далечен удар, който профуча до гредата. В 42-ата минута пък защитникът центрира в наказателното поле, където Александър Митрович с глава свали за Вайналдум, а той отблизо не сгреши за 1:2, като така върна отбора си в мача.

В самия край на полувремето "червените дяволи" организираха нова нелоша контра, която завърши с удар на Антони Мартиал, но покрай вратата.

Второто полувреме започна с прекрасна възможност за Нюкасъл. Муса Сисоко финтира Ашли Йънг и излезе очи в очи с Де Хеа, но стражът отново показа блестящ рефлекс и спаси. В 56-ата минута пък и гостите имаха прекрасен шанс, когато Лингард бе намерен непокрит в наказателното поле, но необезпокояван стреля над вратата.

В 66-ата минута реферът Майк Дийн реши да се реваншира за неотсъдената дузпа за Нюкасъл през първото полувреме. При един корнер Крис Смолинг и Александър Митрович буквално се сбориха в наказателното поле, но съдията прецени, че има нарушение на защитника и посочи бялата точка. Сърбинът пък се нае да изпълни наказателния удар и бе точен за 2:2.

Това още повече вдъхнови "свраките" и те се хвърлиха в атака, като в 68-ата минута техен гол бе правилно отменен заради засада.

Луис ван Гаал обаче реагира с няколко смени, които се оказаха позитивни за неговия тим и той успя да стигне до нов гол. В 79-ата минута Манчестър организира бърза атака, влезлият в игра Мемфис Депай опита удар, който се отби от защитник, но Уейн Рууни с прекрасен изстрел не остави шансове на вратаря за 2:3.

И когато гостите вече се виждаха като победители в мача, в 90-ата минута Нюкасъл стигна до ново равенство. Пол Дъмет с бомбен шут от границата на наказателното поле не остави никакви шансове на Де Хеа за крайното 3:3.

Така Манчестър Юнайтед падна на 6-ото място в класирането с актив от 34 точки и е все по-далеч от върха. Нюкасъл пък спря серията си от 3 поредни загуби, но все още е в опасната зона на 18-ата позиция с 18 точки.