Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Неостаряващият Санта Крус напомни за себе си

С гол на 34-годишния вече Роке Санта Крус отборът на Малага стигна до 1:1 при визитата си на Лас Палмас в мач от 19-ия кръг на Примера дивисион. По този начин "бяло-сините" нямат загуба вече в седми пореден двубой от Ла Лига и дават заявка да се включат в борбата за място в Лига Европа. Домакините от "Гран Канария" пък са само на 3 пункта от изпадащите.

Независимо че съперниците не са от най-атрактивните в испанския футбол, сблъсъкът помежду им беше много интересен, като особено "напечено" беше второто полувреме. Първата част ще се запомни най-вече с фрапантния пропуск на Дуйе Чоп, който в 11-ата минута не успя да насочи топката в мрежата от няколко метра.

Лас Палмас започна по-силно втората част и още в 47-ата минута Тана Домингес застраши Карлос Камени с далечен удар. Дойде и 50-ата минута, в която Санта Крус изуми с нетипичен за себе си пропуск от много изгодна ситуация, при която засичането му с глава профуча в аут.

Буквално в ответната атака Тана повтори шута си от малко по-рано, но този път топката влетя в долния десен ъгъл на Камени - 1:0. Футболистите на Лас Палмас пропуснаха да удвоят преднината си в 61-ата минута, когато Жонатан Виера излезе сам срещу Камени, но този път вратарят се намеси точно.

Лас Палмас продължаваше да води играта и всички очакваха второ попадение, но, противно на логиката, Малага стигна до изравняването, след като Чоп и Санта Крус разиграха хладнокръвно и парагвайският нападател не сгреши - 1:1.

До края почти нищо не се промени на терена - домакините владееха топката и търсеха възможност за атаки, но така и не успяха да стигнат до успеха.