Ейбар се срина след два червени картона в края (видео)

Отборът на Ейбар допусна домакинска загуба с 2:3 от Лас Палмас в първия мач от 1/8-финала за Купата на Испания. Домакините на два пъти повеждаха в мача, но в края двама играчи получиха червени картони и това помогна на гостите да стигнат до победата.

Изет Хайрович изведе Ейбар напред в 10-ата минута, но Айтами възстанови равенството в 16-ата минута. Саул Берхон отново даде преднина на домакините в 20-ата минута, но Мубарак Уакасо за втори път изравни резултата в 60-ата минута.

Голямата драма обаче дойде в последните десет минути на срещата. Първо в 82-ата минута Хайрович бе изгонен от игра, а след това в 88-ата минута същото се случи и с Гонсало Ескаланте и Ейбар остана с 9 човека на терена. Лас Палмас пък успя да се възползва от тази ситуация и в добавеното време Момо Фигероа бе точен за 2:3 и донесе ценен успех на своя тим.

Така Лас Палмас е в отлична позиция преди реванша на 13 януари на свой терен, докато Ейбар ще трябва да търси успех с два гола разлика, ако иска да остане в турнира.