Кристъл Палас не изпусна своя шанс

Кристъл Палас се възползва от слабата форма на Саутхамптън и постигна победа с 2:1 като гост в среща от третия кръг на ФА Къп, противопоставила съперници от Висшата лига. Футболистите на Роналд Куман, които до днес имаха само един успех в последните си 9 двубоя, играха по-добре през първото полувреме, но противно на това допуснаха гол, дело на Джоел Уорд в 29-ата минута. Ориол Ромеу все пак изравни в 51-ата минута, но след това Уилфред Заха възстанови преднината на лондончани.

До края на срещата вратарят на Палас Уейн Хенеси отчая домакините с поредица от решаващи намеси. В последната минута и шансът беше с него, след като Джеймс Уорд-Проуз центрира към Върджил ван Дайк, а той стреля с глава в гредата.

САУТХАМПТЪН - КРИСТЪЛ ПАЛАС 1:2
0:1 Джоел Уорд (29)
1:1 Ориол Ромеу (51)
1:2 Уилфред Заха (68)