Адио, Рио!

Адио, Рио!

България няма да играе на Олимпиадата в Рио 2016! Волейболистите водени от Пламен Константинов загубиха втората си среща от Група В на олимпийската квалификация в Берлин от шампионите от Лондон 2012 Русия с 0:3 (20:25, 22:25, 17:25) и на 99% загубиха и теоретичните шансове да се класират на полуфиналите на турнира в зала “Макс Шмелинг Хале”.
България - Русия 0:3 (20:25, 22:25, 17:25)
Само при изключително благоприятно развитие на останалите резултати в Група В, сред които и убедителна победа на България над Франция с 3:0 и успех във всеки гейм с по 25:12, което граничи с чудо, може да класира националите напред.
Така след 5-ото място в Пекин 2008 и 4-ото от Лондон 2012 тимът на България най-вероятно ще наблюдава Олимпийските игри в Рио 2016 по телевизията.
Двубоят България - Русия започна с преимущество на волейболистите на “Сборная”, които поведоха с 4:2. България изравни до 4:4 след атака на Владимир Николов по правата от зона 2. Националите поведоха при първото техническо прекъсване с 8:7 след атака на Теодор Тодоров през центъра. Резултатът стана 9:8 за България. Последваха 4 поредни точки за Русия до 9:12. Русия поведе с 14:11, след като троен блок хвана атака на Владо Николов. България намали до 13:15. “Сборная” поведе с 3 точки при второто техническо прекъсване - 16:13. Владо Николов намали до 16:19 след ас. Руснаците увеличиха аванса си до 5 точки при 21:16. Пламен Константинов взе прекъсване. Николай Николов намали до 17:21 с атака през центъра. Тодор Скримов атакува мощно от зона 4 по диагонала за 18:22. Остра топка на Теодор Тодоров и 19:23. Русия спечели първата част с 25:20, след като Тодор Скримов би начален удар в аут.
България поведе с 3:1 в началото на втората част. Последваха 6 поредни точки за “Сборная” и възпитаниците на Владимир Алекно дръпнаха със 7:3. Владо Николов успя да върне една точка - 4:7. 40-годишният капитан на Русия завърши атака за 8:4 за Русия при първото техническо прекъсване.
България намали до 7:10 след атака на Теодор Тодоров. Ас на Сергей Гранкин даде аванс на “Сборная” от 5 точки 12:7. Пламен Константинов смени Мирослав Градинаров с Методи Ананиев. Ас на Методи Ананиев и 10:13. Русия поведе с 16:12 след атака на Александър Волков при второто техническо прекъсване. Два поредни аса на Тодор Скримов и 15:16. Владо Николов успя да изравни резултата след мощна атака - 16:16. Теодор Тодоров направи 17:17. Русия отново поведе с 2 точки при 21:19. Николай Николов атакува в центъра за 20:22. Русия стигна до геймбол при 24:21. Максим Михайлов би сервис в аут за 22:24. Александър Волков атакува мощно през центъра и 25:22 за Русия.
“Сборная” дръпна с 5:0 в началото на третата част. При 3:7 Виктор Йосифов замени Теодор Тодоров, а малко по-рано Любомир Агонцев смени Георги Братоев. Русия поведе с 8:3 при първото техническо прекъсване. България намали до 7:11. Разликата започна да нараства главоломно в полза на Русия и стигна до 18:9. Олимпийските шампиони от Лондон 2012 спечелиха частта с 25:17 и 3:0 гейма след ас на Сергей Тетюхин.

БЪЛГАРИЯ - РУСИЯ 0:3 (20:25, 22:25, 17:25)

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Владимир Николов 11, Тодор Скримов 8, Мирослав Градинаров 2, Николай Николов 9, Теодор Тодоров 7 - Теодор Салпаров-либеро (Методи Ананиев 2, Мартин Божилов, Виктор Йосифов 3, Владислав Иванов, Любомир Агонцев)
Старши-треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ
РУСИЯ: Сергей Гранкин 4, Максим Михайлов 10, Сергей Тетюхин 11, Егор Клюка 6, Андрей Ащев 5, Александър Волков 13 - Алексей Варбов-либеро (Юрий Бережко 2)
Старши-треньор: ВЛАДИМИР АЛЕКНО.

ГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - РУСИЯ 0:3 - ТУК!!!